Sekret iluzjonisty

„To niemożliwe” – krzyczą widzowie dobrego prestidigitatora. W magii to, czego nie widać, to znacznie więcej niż myślisz. Czy zdołasz to odkryć?


OPIS POKOJU:

Alojzy Dobrzański był najsławniejszym i niezrównanym iluzjonistą w Polsce lat 20. Nikt z ówczesnych nie był w stanie mu dorównać pod względem talentu i sztuki. W 1939 roku, gdy wybuchła II Wojna Światowa, Alojzy nie przestawał występować. Przez wszystkie lata wojny jego kamienica pozostała nietknięta, a sam Alojzy nigdy nie miał kłopotów z nazistami. W roku 1945 kiedy wojska radzieckie wkroczyły do Warszawy Dobrzański zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wielu podejrzewa, że była to sprawka NKWD, jednak prawda może być zupełnie inna.

ZADANIE I POZIOM:

Dopiero po latach udało się odnaleźć tajną pracownię iluzjonisty, która może skrywać sekret jego sukcesów oraz zniknięcia. Przeszukajcie tę pracownię, by poznać prawdę.
Zagadki nie należą do supertrudnych, ale z pewnością swoją konstrukcją zaskoczą nawet najbardziej zaawansowanych graczy. Początkujący też będą się tu bawić świetnie.

PIWNICZNY KLIMAT:

Pajęczyny, stare rury, woń podziemi, rzeczy „nieruszane” od prawie stu lat i mroczny klimat – to wszystko ma oddawać autentyczny charakter piwnicy. Dlatego zachęcamy, by w podróż po zakamarkach pracowni odbywać w luźnym ubraniu i uczulamy, że w starych piwnicach można natknąć się na kurz.

CZAS GRY:

60 minut.

CENA (płatność gotówką lub kartą na miejscu):

Od poniedziałku do piątku do godziny 17:
2 osoby – 100 zł
3 osoby – 120 zł
4 osoby – 140 zł

Od piątku od godziny 17 do niedzieli:
2 osoby – 110 zł
3 osoby – 140 zł
4 osoby – 170 zł