Co to jest escape room?

Chcieliście być poszukiwaczami przygód jak Indiana Jones, albo rozwiązywać zagadki jak Sherlock Holmes. Śledziliście ich losy w książkach, przed telewizorem lub wciągaliście się w nie grając w planszówki czy na komputerze lub konsoli. Mimo to czuliście, że brakuje Wam bezpośredniego uczestnictwa – na żywo. Właśnie odpowiedzią na taką potrzebę są pokoje zagadek (z angielskiego: escape rooms). Jak to działa?

Wchodzicie do specjalnie zaaranżowanego pokoju z tworzącymi unikalny klimat rzeczami i wymagającymi spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz sprytu zagadkami. Waszym celem jest rozwiązanie wszystkich i znalezienie ukrytego przedmiotu (lub po prostu wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia). Na to wszystko macie od 60 do 90 minut, a nad rozgrywką czuwa tak zwany mistrz gry, który obserwuje Was przez kamery monitoringu i może udzielać wskazówek.

W zabawie może brać udział praktycznie każdy (dzieci pod opieką osoby dorosłej). Wchodzicie w kilkuosobowych grupach i jesteście praktycznie z miejsca wrzucani w wir roz(g)rywki. Jesteście gotowi? Jeżeli tak, to zapraszamy do Lost Rooms.